Головна Ален Панов про вулицю Капітульну, майбутнє площі Бачинського та намір балотуватися мером Ужгорода

Головна Ален Панов про вулицю Капітульну, майбутнє площі Бачинського та намір балотуватися мером Ужгорода

Ще у 2011 році в Ужгороді було започатковано Концепцію відповідального забудовника, в рамках якої анонсовано проект «Капітульна,22». Йшлося про реконструкцією одного із будинків (XVIII століття) архітектурного комплексу ужгородської Замкової гори. На сьогодні всі роботи по проекту успішно завершені. Про це детальніше розповів в Ужгородському прес-клубі Ален Панов, відомий ужгородець з активною громадянською позицією, автор Концепції.

 

Менше, ніж за 2 роки вдалося реставрувати історичну будову площу близько600 м.кв, при цьому зберегти її автентичність та уникнути дисонансу з архітектурним ансамблем Замкової гори. У такому аспекті чи не вперше на власному прикладі було продемонстровано дбайливе ставлення до нашої історії, на відміну від багатьох інших проектів реконструкцій, коли власники руйнують старовинні будівлі, зводячи на їх місці «бетонно-плиточні» монстри, що спотворюють обличчя Ужгорода.

У результаті реалізації проекту «Капітульна, 22» вдалося продемонструвати, що збереження історичної цінності будівлі можна поставити вище, ніж комерційну вигоду. У цьому випадку було збережено саме автентичний будинок, а  не використано земельну ділянку для зведення більш вигідної комерційної споруди.

«Серед найважливіших наслідків вважаю те, що нам вдалося зруйнувати стереотипи і викликати переоцінку цінностей стосовно ставлення до історії Ужгорода. Спостерігаємо активізацію дій громади по збереженню архітектурного обличчя і доволі дієвий вплив на владу саме у цьому аспекті. Сподіваюсь, що цей проект може стати початком ланцюгової реакції серед власників подібних споруд, - зазначив Ален Панов. – Маю надію, що у тандемі з Мукачівською греко-католицькою єпархією нам вдасться дати потужний імпульс у справі початку відродження Замкової гори».

Саме у контексті відродження Замкової гори Ален Панов презентував ще один проект розвитку, втілення якого розпочалося нещодавно. Йдеться про благоустрій площі перед Кафедральним собором. Ідея виникла наприкінці 2011 року і після обговорення з керівництвом єпархії, експертами була втілена у передпроектних пропозиціях, які нещодавно були передані владі міста. Мова йде про те, що сьогодні перед Собором фактично відсутній простір, де люди могли б відпочити, панорамно сприймати архітектурну красу цієї знакової для міста споруди, просто пофотографуватися. Загальноєвропейські норми передбачають, що перед центральним собором будь-якого міста є відповідна його величі площа. «Ужгород – місто європейське, тому облаштування «нашого» San Pietro є абсолютно необхідним. Вважаю, що ця ініціатива може стати вдалим прикладом конструктивного партнерства поміж громадою, бізнесом та владою», - зауважив Ален Панов.

Станом на сьогодні, площа, яка має бути реконструйована, складається з трьох земельних ділянок, що належать відповідно області, місту та приватному власнику, який вже вирішив передати свою частку на потреби проекту та профінансувати її благоустрій. Стосовно решти ділянок, ініціатори проекту очікують на підтримку з боку обласної та міської влади.

У ході презентації Ален Панов відповів і на питання, яке не раз задавали йому журналісти: чи планує балотуватися на посаду мера Ужгорода наступного року?  

«Так. Я серйозно розглядаю таку можливість. Загалом завжди звик будь-яку справу починати за наявності таких складових: місія, ( що ви хочете досягти); алгоритм (яким чином ви хочете це досягти) та ресурси (за допомогою яких людей та матеріальних складових ви можете розраховувати на успішний результат). Стосовно Ужгорода вважаю, що ми маємо створити місто, яке буде однаково комфортним для його мешканців та гостей. Для цього нам потрібна грамотна напрацьована стратегія, для реалізації якої ми маємо залучити грамотних фахівців з правильними моральними орієнтирами та відповідну кількість матеріальних та фінансових ресурсів, які мають бути ефективно вкладені в розвиток міста, - прокоментував Ален Панов. -  Над напрацюванням саме такої стратегії з колегами працюємо не перший рік.

Раніше я завжди демонстрував готовність діяти у команді, яка сповідує саме такі орієнтири і правила гри. При цьому завжди вважав, що місце в команді має значення лише виключно у контексті ефективності гравця. Саме тому не надто переймався власним «номером у списку». Але сьогодні вважаю, що у мене достатньо бажання, енергії, досвіду попрацювати над амбітним проектом «Ужгородського ренесансу» саме на позиції лідера».