Ален Панов викупив ділянку біля Ужгородського собору, щоб подарувати місту площу

Унікальний приклад турботи про архітектурний вигляд рідного міста продемонстрував ужгородський дипломат і науковець Ален Панов. Разом з родиною він викупив приватну ділянку біля кафедрального собору у центрі міста, щоб… збільшити площу Бачинського. А фактично, щоб її створити. Адже наразі «площею» насправді є проїзна частина та постійно зайнятий стихійним паркінгом тротуар, що унеможливлює спокійне споглядання собору, як це є у містах Європи, наприклад. Саме тому проект відновлення площі орієнтовно назвали її перетворенням на «ужгородське San Piеtro».

 

Інша частина майбутньої площі (у разі успішного втілення пропонованого проекту) перебуває у власності міста та області. Наразі ця територія захаращена гаражами, порослими травою, а також дикорослими рослинами.

Про це йшлося під час засідання Ужгородського прес-клубу, де презентували результати проекту "Капітульна, 22" та Концепції відповідального забудовника.

Проект, який ініціює Ален Панов, передбачає громадське обговорення та узгодження дій усіх трьох задіяних сторін – бізнесу, влади і громади. Крім того, отримано згоду до участі у його реалізації Мукачівської греко-католицької єпархії. У разі успішного втілення проекту Ужгород отримає площу перед собором, який наразі практично неможливо сфотографувати «у повен зріст», оскільки для цього не вистачає території прилеглої до собору вулиці. Не йдеться і про можливість спокійно помилуватися архітектурним ансамблем собору і єпископської резиденції як для туристів, так і для мешканців міста. Якщо усі сторони дійдуть згоди, Ужгород отримає чудову площу не згірш римських чи інших прикладів.