Заява Алена Панова про облаштування площі перед Кафедральним собором змусила міську владу реагуватим

22 травня в Ужгороді автор Концепції відповідального забудовника Ален Панов у контексті відродження Замкової гори презентував проект благоустрою площі перед Кафедральним собором. Мова йде про те, що сьогодні перед Собором фактично відсутній простір, де люди могли б відпочити, панорамно сприймати архітектурну красу цієї знакової для міста споруди, просто пофотографуватися.

 

Нещодавно в одній з місцевих газет з’явилася публікація – інтерв’ю з владикою Міланом Шашіком, де журналіст частину запитань присвячує саме особі Алена Панова, закидаючи йому некоректне подання інформації як ініціатора проекту по благоустрою площі перед Кафедральним собором.

На прес-конференції, яка відбулася в Ужгородському прес-клубі, один з співорганізаторів і меценатів створення площі Ален Панов наголосив: «Ужгород – місто європейське, тому облаштування «нашого» San Pietro є абсолютно необхідним. Вважаю, що ця ініціатива може стати вдалим прикладом конструктивного партнерства поміж громадою, бізнесом та владою».

Про те, що ідея створення площі має об’єднати людей говорить в інтерв’ю і владика Мілан Шашік: «можу сказати, що у  мене таке бажання було давно. Наскільки я знаю у нього (Ален Панов) також, оскільки ми це обговорювали».

Презентуючи проект в Ужгородському прес-клубі, Ален Панов так і зазначив: «Ідея виникла наприкінці 2011 року і після обговорення з керівництвом єпархії, експертами була втілена у передпроектних пропозиціях, які нещодавно були передані владі міста».

Ажіотаж, який спричинила у місті заява про реконструкцію площі ще раз доводить, що ідея буде втілена. А розголос, який змусив міську владу оперативно реагувати на оприлюднення проекту, повинен тільки посприяти тому, що добра ініціатива об’єднає громаду, бізнес та владу і пришвидшить облаштування ужгородського San Pietro.